מה עדיף – דירה חדשה או משופצת?

משופצת או חדשה מהניילונים? מעוניינים לרכוש דירה ויש אפילו כסף לכך. עכשיו נשאלת השאלה, האם לקנות דירה מיד שניה ולשפץ אותה או חדשה ומוכנה למגורים? על החסרונות והיתרונות של כל אחת מהאפשרויות אתם מוזמנים לקרוא כעת.

משופצת או חדשה?

יש כסף ורוצים לקנות דירה. ההתלבטות היא בין קניית נכס יד שניה או קניית נכס חדש. בדרך כלל המחשבה נוטה לכיוון שיפוץ. קונים דירה לא במצב כל כך טוב, עושים לה שיפוץ, מעלים את הערך שלה ומרוויחים. במציאות העניינים לא כאלו פשוטים. שיפוץ מסתבר הרבה פעמים ככאב ראש לא קטן ולא תמיד רווחי.

כניסה לדירה חדשה


שיפוץ לרוב יעלה בין 10% ל-30% יותר מהתכנון המקורי, לעיתים אף יותר. רכישת דירה או בית חדשים מצריכה אמנם הוצאה ראשונית גבוהה מאוד אך גם חוסכת הרבה ריצות, שיטוטים, תיאומים עם בעלי מקצוע שונים ועוד.
דירה חדשה זה כיף. הכל מבריק וחדש, נקי ומזמין. גם כשאין עדיין רהיטים והקירות עומדים חשופים ועירומים, התחושה היא של משהו חדש ומשמח. בעת קניית דירה ברמת גן עושים את כל הבחירות עוד לפני שעוברים והרבה בלגן ולכלוך נחסכים בהמשך.
בכל אופן, יש יתרונות וחסרונות בכל אחת מהאופציות והבחירה בין קניית דירה חדשה למשופצת יכולה להיות החלטה מאתגרת.

דירה חדשה – למה כדאי?

דירות חדשות נבנות במבנים חדשים ומודרניים והן מצוידות במיטב החידושים והקידמה הטכנולוגית. המכשירים חסכוניים באנרגיה, מערכות האבטחה חדישות ותכונות של בית חכם סביר להניח שיהיו שם וישדרגו את הנוחות והרווחה של החיים בבית.
דירות חדשות דורשות גם פחות תחזוקה, החל מאינסטלציה, דרך חיווט וריצוף ועד גופי תאורה, הכל חדש וטרי ותחת אחריות, מה שמקטין את הסבירות לתיקונים.
דירה חדשה היא כמו קנבס ריק. אפשר להתאים לה כל מה שרוצים שיתאים להעדפות אישיות, מבלי להתמודד עם בחירות עיצוב או חלוקת חללים נתונים. מי שיש לו העדפות ספציפיות אותן הוא מבקש ליישם בדירה, דירה חדשה היא אפשרות נוחה יותר לכך.
דירות חדשות נבנות גם מתוך מחשבה על יעילות אנרגטית. לרוב הן תהיינה מבודדות טוב יותר לחום וקור ומצוידות במכשירים חוסכי אנרגיה.

דירה משופצת – למה כדאי?

דירות משופצות קל יותר למצוא באזורי ביקוש, עם קהילה מגובשת ונגישות לשירותים מקומיים שייתכן ואינם זמינים באזורים חדשים.
דירה משופצת גם עולה פחות מדירה חדשה. גם אם צריך להשקיע פה ושם בשדרוגים שונים, ערך הדירות החדשות כיום הוא מאוד גבוה, ודירה משופצת משתלמת יותר מהבחינה הזו.
לדירה משופצת זמן ההמתנה קטן יותר, בין אם קונים ומשפצים ובין אם רוכשים אותה כבר משופצת דירה חדשה לעומת זאת קונים על הנייר ויש להמתין שנתיים-שלוש עד לבנייתה ולקבלת המפתח.
דירה משופצת גם מוכנה לאכלוס מוקדם יותר מדירה חדשה. מי שמוגבל בזמן וממהר למצוא מקום לגור בו, דירה משופצת היא בחירה טוב יותר. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם חברת בניה ויזמות כדי לקבל את האינדיקציות הטובות ביותר לגבי כל בחירה.
לסיכום, הבחירה בין דירה חדשה למשופצת תלויה בהעדפות אישיות, תקציב נתון ולוחות זמנים. מי שמעריך נוחות מודרנית, יעילות אנרגטית והזדמנות להתאים את החלל לטעם וסגנון אישיים, דירה חדשה עשויה להיות אפשרות טובה יותר. מצד שני, אם מחפשים אופי קהילתי יותר ועובדים במסגרת תקציב מצומצם, דירה משופצת היא הבחירה האידיאלית. חשוב להגדיר היטב את הצרכים ולשקול את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות בטרם מקבלים החלטה משמעותית כזו.

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן